Hizmetlerimiz

GÜVENLİK VE KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik Sistemleri

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan nüfusun artması insanlarda güvensizlik ortamının da yükselmesine yol açmıştır. İnsanlar işlerine veya tatile çıkarken akılları evlerinde kalıyor. Arabalarını sokaklara park edenlerin uykuları kaçıyor. Evlerinde bakıcı çalıştıran anne babalar çocuklarının ne durumda olduğunu bakıcının çocuklarına gereken hassasiyeti gösterip göstermediğini merak ediyor. Günümüzde çocukların bile apartman bahçelerinde oynarken başına ne geleceği belli değildir. Anne baba sürekli camlardan veya balkonlardan çocuklarını takip etmek zorunda kalıyor. Yani insanlar günlük hayat içerisinde işlerini yaparken bir yandan da bu tür güvenlik düşünceleri ile strese girmektedir. İnsanları bu stres durumundan korumak için en uygun çözüm ise güvenlik sistemleri türlerinden gerekenlerine sahip olmaktır. Genel güvenlik sistemi ekipmanları; güvenlik kameraları, test ekipmanları, bağlantı kabloları ve tabi ki kayıt cihazların oluşur.

Güvenlik Sistemi Neden Tercih Edilmeli

Gelişen iletişim ve teknoloji güvenlik sistemlerine olumlu olarak uygulanmış ve güvenlik ekipmanları bu gelişmelere uygun olarak üretilmeye başlanmıştır. Güvenlik sistemleri ev, ofis, apartman, kapalı garaj, açık otopark, koridor, apartman merdivenleri, bahçe gibi güvenlik ihtiyacı duyulan her noktaya konulabiliyor. Gelişen teknolojiye paralel olarak kullanmış olduğunuz güvenlik sistemlerini dilediğiniz her yerden kontrol edebiliyorsunuz. İş yerinde yoğun iş temposu arasında evinizde bulunan bakıcının evde neler yaptığını cep telefonu veya bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca güvenlik sistemlerinin uygulandığı alanlarda hırsızlık, gasp, darp, istismar ve sarkıntılık gibi olayların görülme olasılığı yok denilecek kadar azdır.

Güvenlik Sistemleri Nasıl Kurulur?

Güvenlik sistemleri uygulanacak alan ve beklenilen ihtiyaca göre farklı ekipmanlar kullanılarak kurulur. Güvenlik sistemleri kayıt cihazı ve kamera sistemi olarak bütündür. Bazı durumlarda kullanılan güvenlik kameraları (araç güvenlik kamerası, kafa kameraları gibi) kayıt işlemini de aynı noktada yapmaktadır. Ancak, kablolu kamera sistemlerinde kameralar farklı noktalara yerleştirilir ve kayıt tek noktada yapılır. Apartman giriş çıkışı, bahçe, otopark veya kapalı garaj noktalarına yerleştirilen kameraların elde ettiği görüntüler genelde yönetim odasında bulunan cihazlara kayıt yapılır. Aynı şekilde alışveriş merkezleri, resmi kurumlar, marketler de ayın şekilde tek noktada kayıt yapmaktadır. Güvenlik sisteminin kurulması için öncelikle görülmek istenilen noktalar belirlenir. Bu noktaları en iyi şekilde gören bir açı ile kameraların montajı yapılır. Kameralardan çıkan kablolar kayıt cihazına çekilerek sistem oluşturulur.

Güvenlik Sistemleri Hakkında Diğer Bilgiler

Güvenlik sistemleri sadece görüntüleme amaçlı değildir. Evinizde bulunan elektronik cihazların (kombi, buzdolabı, Tv gibi) elektrik panosu, doğalgaz ve su vanalarını kontrol ederek açma – kapatma amaçlı da kullanılmaktadır. Güvenlik sistemleri doğal afetler, yağmur, hırsızlık gibi durumlarda gereken müdahale noktalarında (polis, itfaiye gibi) bildirim gönderme amaçlı da kullanılmaktadır. Gelişmiş kamera sistemleri yüz tarama, ısı taraması gibi ulusal güvenlik alanlarında kullanılmaktadır. Kamera ve güvenlik sistemleri hemen her bütçeye uygun olarak ihtiyaçları karşılayacak şekildedir. Bununla birlikte güvenlik kamerası sistemleri istenilen her alanda kurulabilir ve internet bağlantısı yapılarak dilediğiniz yerden bağlanarak izlenebilmektedir. Çeşit ve garantili servis ağıyla Türkiye’nin güvenilir markası asellelektronik.com dan en ucuz ve kaliteli güvenlik sistemi fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

ALARM SİSTEMLERİ

ASELL ELEKTRONİK ile iş yerinizi hırsızlık gi​bi kötü niyetli girişimlere karşı korumakla kalmayacak; yangın, sağlık problemleri, gaz kaçağı, panik, tehdit gibi acil müdahale gerektiren durumlara karşı da önlem almış olacaksınız.
Ücretsiz keşif sonrasında konutun/ iş yerinin yapısına göre belirl​enen alarm sistemi her bir mekân için farklılık gösterebilir. Alarm sistemi, abonelerin isteğine göre kablolu ya da kablosuz olarak seçilebilir.​

ASELL ELEKTRONİK Ürünleri ile
Güvendesiniz!

UYDU – WİFİ – ALAN AĞI SİSTEMLERİ

Televizyon izlemek pek çok insanın en keyif aldığı aktiviteler arasındadır. Akşam yemeğinden sonra televizyon karşısına oturup sevdiğiniz televizyon yayınlarını izleyebileceğiniz teknolojiler ise her geçen gün yeni teknolojilerin geliştirilmesi ile birlikte artmaktadır. Uydu alıcı sistemleri ve uydu teknolojileri de bu teknolojilerden birisidir. 2000’li yılların başından beri giderek genişleyen ve gelişen uydu teknolojileri, farklı türlerdeki uydu alıcısı markalarını ve modellerini sizlere sunmaktadır.

Uydu Sistemleri Ekipmanlarından Uydu Alıcısı

Atmosferde farklı iletişim uyduları yer almaktadır. Televizyon ve internet yayıncılığı söz konusu olduğu zaman kullanıcılar iletişimi bu uydular üzerinden iletilen sinyaller ile elde ederler. Uydu sistemleri, iletişim uydularından gelen sinyallerin ulaştığı ufak kutucuklardır. Gelen sinyali görüntüye çevirebilen uydu alıcıları, televizyonda izlediğiniz bütün görüntülerin ana kaynağıdır.

Piyasaya sürüldüğü ilk günden beri eski tip, kullanışsız ve dayanıksız olan antenlerin yerini hızlı bir şekilde dolduran uydu alıcısı sistemlerini televizyonuna bağlayarak kullanabilirsiniz. Uydu alıcısı kumandaları ile çalışan uydu alıcıları arasında dahili uydu alıcı ve merkezi anten santral sistemleri yer almaktadır. HDMI girişli yeni nesil teknolojiler ile tasarlanan televizyonlara uyumlu olan uydu alıcısı sistemleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı sistemlerdir.

Yayıncılık teknolojilerinde yaşanan gelişmeler neticesinde bilinen ve en fazla tercih edilen uydu alıcısı markaları da çağımızın gereksinimlerine uygun olan uydu alıcısı teknolojileri geliştirmektedir. Televizyonlarda kullanılan uydu alıcısı çeşitleri sürekli olarak artarak daha iyi görüntüler verebilme vaatlerini başarılı bir şekilde yerine getirebilmektedir.

Uydu Alıcısı Çeşitleri ve Fiyatları

Yeni üretilen televizyonlar ile birlikte yayıncılık teknolojilerinde de yaşanan ilerlemeler söz konusu olmuştur. Uydu alıcısı üreticileri eski tip SD yani Standart Definition adı verilen uydu alıcılarının daha kaliteli görüntü verebilecek modellerini tasarlamaktadır. Dijital uydu alıcıları olarak da adlandırılan bu modeller en fazla tercih edilenler arasındadır. Dijital uydu alıcısı teknolojisi kullanan HD uydu alıcıları sayesinde televizyonunuzda HD yayın yapan kanalları da izleyebilirsiniz. Günümüzde 4K uydu alıcı modelleri modelleri popülerliğini artırdığı gibi Türksat dahil dünyanın çeşitli ülkelerinde 8K yayınların testine başlanmıştır.
4K uydu alıcısı, mini uydu alıcısı ve Wi-Fi teknolojisinden yararlanabilen uydu alıcısı çeşitleri de üretilebilmektedir. Uydu alıcı fiyatları ürünlerin teknik özelliklerine ve markalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Yangın algılama veya Yangın alarm sistemleri binalarda oluşan yangınların başlangıç aşamasından itibaren yangını duman dedektörü. ısı dedektörü veya alev dedektörü gibi dedektörler vasıtası ile yangını duman, ısı, alev gibi belirtileri sayesinde algılayarak binada bulunanların tahliyesini sağlamak, gerekli tedbirleri alabilmek ve gerekli kurumlara (İtfaiye vb.) bilgi aktarmak üzere kurulan elektronik parçalardan oluşan erken uyarı (Yangın alarm) sistemleridir.

Genel olarak sistemin çalışma prensibi ; yangın algılama sistemi yapılacak alana göre tercih edilen duman dedektörü, ısı dedektörü ve alev dedektörlerinden gelen elektriksel veriyi yangın algılama paneline sinyal olarak iletip Yangın alarmı verir, panel de bulunan telefon arayıcı (telefon arama) modülü ile de hem bina sahibi hem de itfaiye gibi birimlere haber ileten bir sistemdir.

Yangın algılama ve Yangın alarm sistemleri yangın durumunda duman dedektörleri, ısı dedektörleri veya alev dedektörleri ile erken uyarı sağlayarak yangının kontrol edilemez hale gelmeden farkedilmesini sağlar. yangın algılama sisteminin kurulacağı yapı yada alana göre farklı dedektör tipleri seçilmektedir. Örneğin fabrikalarda, çok katlı binalarda ve açık alanlarda farklı tipte algılama sensörleri seçilir.

Bu sensörler;

Duman dedektörleri                  : dumanı algılarlar

Isı dedektörleri                          : Isının derecesini yada artış hızını algılar

Alev dedektörleri                       : Alevi algılar

Beam (Işın) dedektörleri           : Dumanı algılarlar

Lineer dedektörler                     : Isıyı algılarlar

İstisnasız her yerde yangın riski olduğundan Yaşadığımız her alanda Yangın algılama ve yangın alarm sistemlerine ihtiyaç duymaktayız.

BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ

İhtiyaçlara Göre Yapılan Ücretsiz Keşifler Sonucunda İhtiyaç Duyulan Sistemlerin Tümüne Kurulumdan Satış Sonrası Desteğe Kadar Tümüyle Asell Elektronik Güvencesiyle Yapmakta Olduğumuz Hizmetlerimizdir.
Sizler de Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Ofisimize Veya Telefon Numaramızdan Ulaşım Sağlamanızı Önermekteyiz.

BİLGİ İŞLEM SİSTEMLERİ VE DESTEĞİ

Bilgi işlem, bir kurum veya firmanın bilgilerini ve verilerini saklayan, işleyen, paylaşan, ayrıştıran, gruplayan bölümün ismidir. Bilgi İşlem Desteği ise tüm bilgisayar bakım, onarım, tamir kısaca tüm bilgisayar donanımına hâkim, temel ağ, sunucu sistemleri, ofis yazılımları, bilgisayar güvenlik ve koruma yazılımlarına hâkim olan ve bu bilgilerin tümünü hizmet olarak verebilen destek birimidir. Bazı firmaların kendine özel yazılım ve programları vardır ve bilgi işlem çalışanları bunlara da hâkim olmak zorundadır.

Outsourcing Destek

Firmalar bünyelerindeki her işi kendi içlerinde çözümlemeye çalışırlar fakat bu yöntem bazı konularda firmaya sadece zaman kaybına sebep olmaktadır. Firmaların temel yetenekleri üzerine adapte olmaları diğer geri kalan faaliyetlerini dış kaynaklara devretmesine yani hizmet verdiği alanlarda uzmanlaşmış destek birimlerine devretmesine Outsourcing Destek adı verilir. Dış kaynaklı destek,  firmalara; gider denetlemeleri ve düşürmesi konusunda, yeniden yapılanma sürecini başlatmak ya da hızlandırma konusunda, denetimsiz kalan birimlerin yeniden gözden geçirilmesi ve daha birçok konuda yardım ve hizmet sağlamaktadır.

Periyodik Bakım Servisi

Periyodik Bakım Servisi, işletmelerin bilgisayar ya da bilgisayar temelli diğer elektronik cihazlarının yaratacağı problemlerin en aza indirgenmesi için yapılan bakım hizmetidir. Periyodik bakım yapacak olan firmaların, cihazın hassasiyetine, ihtiyaçlarına, materyallerine göre belirledikleri düzenli tarihlerde bakım yapılmaktadır. Periyodik bakım, bakımı yapılan ürünün her zaman çalışır durumda olmasını yani iş kaybının önlenmesini sağlar.

Şimdi Ara